SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

10 najhorších antisemitských výrokov v roku 2010

10 najhorších antisemitských výrokov v roku 2010

Centrum Simona Wiesenthala zverejnilo desiatku tých najhorších antisemitských výrokov, ktoré zaznamenali svetové médiá v roku 2010

 

1. Helen Thomas, bývalá korešpondentka agentúry UPI v Bielom dome:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Židia by mali vypadnúť z Palestíny a mali by sa vrátiť domov do Poľska, Nemecka, USA a inde." (máj 2010)

 

"Kongres, Biely dom, Hollywood a Wall Street sú vlastníctvom Sionistov. Vkladajú peniaze tam, kde sú ich ústa."
(december 2010)

 

2. Oliver Stone, režisér

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Hitler je ľahkým obetným baránkom histórie. Je to produkt série akcií. Je to príčina a následok.“
(január 2010)

 

"Hitler napáchal podstatne viac škôd na Rusoch, ako na židovskom národe,  o holokauste sa hovorí a píše podstatne viac ako o utrpení Rusov"

 

"židovská dominancia v médiách." (júl 2010)

 

3. Mohammad Mahatir, bývalý malajzijský premiér

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Židia boli v európskych krajinách vždy problémom. Museli byť v getách a periodicky masakrovaní. Aj po masakri nacistami z Nemecka, ktorí prežili, sú naďalej zdrojom ešte väčších problémov pre celý svet." (január 2010)

 

4. Al-Mutawakil Taha, námestník ministra pre informácie palestínskej vlády

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Židia nemajú žiadne historické či náboženské väzby na Chrámovú horu alebo na Západnú stenu (Múr nárekov). Nie je žiadny archeologický dôkaz, že Chrámová hora bola postavená počas vládnutia kráľa Šalamúna." (november 2010)


5. Thilo Sarrazin, Centrálna banka, zástupca pre nemeckú vládu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Všetci Židia majú určitý gén... , ktorý ich robí odlišnými od iných ľudí." (august 2010)

 

6. Karel de Gucht, hlavný obchodný vyjednávač Európskej únie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Nepodceňujte silu židovskej lobby v americkom kongrese. Nemali by ste podceňovať spätosť s americkými politikmi – nezáleží na tom, či sú republikánmi alebo demokratmi." (september 2010)

 

7. Rick Sanchez, bývalý korešpondent CNN


 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Je Jon Stewart, americký politický satirik, nahnevaný, že niekto z mojej brandže je takmer na jeho úrovni. Hovorím vám, že každý, v CNN, je viac ako Stewart. Mnoho ľudí, ktorých vysielajú na iných staniciach, je podobných ako Stewart. A potom tvrďte, že v tejto krajine sú Židia utláčanou menšinou? (október 2010)


8. Dr. Petras Stankeras, historik a poradca ministra vnútra Litvy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Norimberský proces bol najväčšou fraškou v histórii..Legenda o údajne asi 6 miliónoch zavraždených Židoch získala právny základ, aj keď súd nemal ani jeden dokument o vyhladení Židov, ktorý by podpísal Hitler“ (2010)

 

9. Christina Patterson britská novinárka The Independent


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rada by som naučila susedov dobrým mravom. Je mi jedno, že nosia tie žartovné kabáty a klobúky. Taktiež mi neprekáža, že pobožné ženy nosia parochne. No mali by si viac vážiť nás ostatných. Nikdy by mi nenapadlo, že nakupovať v židovskom ortodoxnom obchode je niečo také hrozné, ako keby Martin Luther King prišiel na zasadnutie Ku Klux Klanu. Dokonca kriminálny čin. (2010)

 

 

10. Facebook skupiny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Zabi svojho Žida"

"Rok zabíjania Židov"

 

Wiesenthalovo centrum našťastie nečíta diskusie na našich slovenských portáloch, kde adminovia obvykle antisemtiské výroky pokojne nemažú. Niektoré vďačia len anonymite internetu, lebo inak by  už dávno boli trestne stíhaní.


by Michael Szatmary l Jan 24, 2011 12:00 AM l Print l
Click here to print.
41 Reponses to „10 najhorších antisemitských výrokov v roku 2010“

robofireball says:

Sep 9, 2011 3:44 PM

Že vraj plyn vymysleli nemci.Ano bol to nemecký židovský vedec Fritz Haber zodpovedný za vývoj a vyskúšanie bojového plynu plynného chlóru v kvapalnom stave. 22 apríla 1915 sa sám zúčastnil na vyskúšaní tohoto plynu v Ypres proti francúzkym záložníkom a alžírskej divízii francúzkej armády.Tento plynový útok jasne porušil Haagske zmluvy z rokov 1899 a 1907.Po skončení 1 sv.vojny ho chceli spojenci poslať pred súd za zločiny proti ľudskosti.Za tým že nemci začali v 1sv. vojne používať plyn proti všetkým vojenským zákonom bol žid Fritz Haber prečo o tom Delet nikdy nič nenapísal.Asi sa nevie pravde pozrieť do očí.Haber a 92 jeho kolegov z rad univerzitných pracovníkov podpísalo manifest pomenovaný podľa Ludwiga Fulda,známeho spisovateľa a žida s názvom Die Kulturwelt! Ein Aufruf!.Tento dokument popieral zodpovednosť nemecka za vyvolanie vojny,popieral vojnové zverstvá a tvrdil že nemecká kultúra je zajedno s militarizmom.Vo Veľkej Británii chemik sir William Ramsay z University College v Londýne nositeľ nobelovej ceny napísal:Značný diel nemeckej vedy je poplatná židom žijúcim medzi nemcami.U židov môžeme bezpečne predpokladať perzistentnú vitalitu a intelektuálnu činnosť,židovský vedci s nadšením slúžili nemeckej vlasti po celú dobu trvania 1 svetovej vojny.Najväčším paradoxom je že sa židovský vedec Fritz Haber podieľal na vývoji kyseliny kyanovodíkovej známej ako cyklonB ešte pred 2 sv. vojnou ktorá sa mala používať na ničenie hmyzu no nakoniec sa počas 2 sv.vojny používala na vyhladzovanie židov.Po nástupe Hitlera k moci v januári 1933 nedostal Fritz Haber ďalšiu šancu pretože bol žid a k tomu aby mohol pokračovať vo svojej vedeckej kariére mu nestačili ani zásluhy z 1sv. vojny.Zomrel vo Švajčiarsku v roku 1934. Zdroj kniha od Johna Corwella Hitlerovi vedci.Žeby o Fritzovi Haberovi z Deletu nikto nevedel?

realista says:

Aug 3, 2011 6:34 PM

Kurňa to vy židia nemáte na práci nič lepšie len sledovať kto čo o vás povie. Veď vy ste paranoici a blázni,milá redakcia delet. Asi nemáte starosti ako my bežní občania ako vyjsť od výplaty k výplate.

Tomáš Ondrovič says:

Jun 28, 2011 4:49 PM

Tie antisemitské výroky sú pravdivé. Súhlasím s nimi.

gewitter says:

May 26, 2011 7:33 AM

Aby som bol presný, vrah Tiso zaplatil Hitlerovi za každého žida výmenou za jeho majetok a vrahom nie je len ten, ktorý vraždí, ale aj ten, ktorý súhlasne prikyvuje.

gewitter says:

May 25, 2011 8:54 PM

Ten váš úžasný národ už dokázal čoho je schopný, až na malé percento výnimiek jednohlasne poslali svojich židovských spoluobčanov na smrť. Je jedno z akého dôvodu, či to bol strach, zbabelosť, závisť alebo nenávisť. Vy ste naň očividne hrdý, neberiem vám to, ale ja úplne chápem židov, ktorí prežili holokaust a tvrdia, že slovákov nemajú radi. Prečo asi ? Lebo ako prví ponúkli svojich židov nacistom, ešte im za každého z nich zaplatili 500 ríšskych mariek, následne rozkradli a zničili ich majetky. Dnes obhajujú vrahov, ktorí to všetko majú na svedomí a stavajú im pomníky. Vy ste hrdý slovák, ktorý sa bije do pŕs, ja nič z toho za dôvod na hrdosť nepovažujem.

Robert Taraba says:

May 24, 2011 9:10 PM

"Slovenských židov tieto skvelé vlastnosti väčšiny "kresťanských" Slovákov stáli takmer totálne vyhladenie no a keby mohli, tak to urobia znovu - predajú ich za diabolský groš, pošlú na likvidáciu a ich majetky rozkradnú." - tak takéto vyhlásenie je na pokraji hanobenia rasy, národa a náb. presvedčenia...
Toto si nabudúce odpustite...
Aj ja som Slovák a neschvaľujem vyvražďovanie nikoho či už je to moslim, alebo žid a uráža ma ak ktokoľvek takto demagogicky a zovšeobecňujúco hovorí o mne a mojom národe !!!

gewitter says:

May 11, 2011 1:50 PM

Žeby ? Vyjadruje sa v ženskom rode a vzhľadom na jej mierne hysterické reakcie by som ju na ženu typoval. Arafat je kapitola sama o sebe, ale k vadnej sexuálnej orientácii sa tu rašej vyjadrovať nebudem, v tom je aj Izrael - žiaľ - bojovník v prvej línii. Chce byť za jedno so svetom, ale ako vidno, ten ho nikdy medzi seba nepríjme, nech by sa mu akokoľvek prispôsoboval.

Ervin Rybár says:

May 11, 2011 1:18 PM

Len tak mimochodom, invisible je muž, ktorý má arabského otca a slovenskú matku. Možno preto sa tu prezentuje ako žena, lebo má problém so sexuálnou orientáciou ako Jásir Arafat.

gewitter says:

May 11, 2011 12:36 PM

Nechaj ju, nevie o tom nič. Jej jedinou starosťou je obzerať sa v zrkadle, premýšľať o nesmrteľnosti chrústov, občas niečo jedovaté vypľuť na židov a je so sebou spokojná. Vedomosti zbiera na kadejakých antisemitských stránkach a potom to celá natešená vybalí v židovských novinách.
Najviac ma baví ako si myslí, že sa tu ruve so židmi, pritom neviem koľkí zo zúčastnených diskutujúcich vôbec majú židovský pôvod a či vôbec nejakí.

Ervin Rybár says:

May 11, 2011 12:02 PM

Všimnite si ako sa invisible bojí napísať vlastný názor na mučenie a vraždenie sýrskych demonštrantov.

Page 1 of 5 1 2 3 4 5 » ... last »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or