SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Zjazvené čierne srdce nikdy neplače

Zjazvené čierne srdce nikdy neplače

Na lásku sa neumiera, len nás občas trápi. A poriadne. Najviac nás trápi nezáujem o našu osobu, zatiaľ, čo priveľký záujem nás vo veľkej miere otravuje.

 

Áno, priznávam, mám mierne zjazvené srdce a možno aj čierne. Ale, plakať sa mi už nechce!

 

Žena jedného muža

Ako dieťaťu vyrastajúcemu za socializmu sa mi zdalo celkom prirodzené, že sa raz stanem ženou jedného muža. Presne tak isto ako som to videla u starých rodičov a malú chvíľu aj u svojich rodičov. Prvýkrát som tuším stratila ilúzie o láske, keď sa moji rodičia rozviedli. Vtedy som videla otca plakať a myslím si, že deti by nemali vidieť svojich rodičov plakať. Dnes som rada, že sa tak stalo a moji „talianski rodičia“ mi uchovali psychické zdravie. Je to tak lepšie pre všetkých. Možno od tohto obdobia detstva ma prenasleduje sem, tam myšlienka, že som sama, že nemám nikoho. A už sa mi po viacerých vzťahoch zrejme nesplní môj sen, že budem iba ženou jedného muža. Žiaľ, alebo chvalabohu?!

 

Nevesta na úteku

Na gympli som bola skvelou šprintérkou, ale keby som viac trénovala, určite by som zvládla aj dlhé trate. Svoje bežecké schopnosti by som ľahko mohla prirovnať ku svojim vzťahom. Rýchlo som vybehla a prirýchlo bola v cieli. Pritom som mala všetky predpoklady aby som zabehla oveľa ďalej, lebo sily som na to mala. „Zabudni  na minulosť, ži teraz a to, čo bude nerieš,“ povedal mi približne pred pol rokom jeden známy. Mal pravdu, už som vyrovnaná so všetkými svojimi predchádzajúcimi vzťahmi. Dnes ma totiž baví život ako nikdy predtým.

 

Moji bývalí partneri boli všetci veľmi inteligentní, charizmatickí a úspešní vo svojej profesii, niektorí z nich mali aj dobré srdce, či neuveriteľne krásny vzhľad. Keď som bola mladšia nerada som strácala čas. Ak sa mi niečo vo vzťahu nepáčilo, jednoducho som z neho odišla. Asi to nebolo úplne fér, ten druhý si niekedy zaslúži krutú  pravdu viac ako zbabelý útek. Minule som sa opäť cítila tak zúfalo sama a náhodne som v meste stretla exfrajera. „Prosím ťa, som až taká hrozná, že ma nikto nemiluje?,“ opýtala som sa ho. „Peťa, ty nie si strašná. Ty iba všetkých opustíš, nechala si mňa, aj ostatných si nechala len a len TY,“ pokojne mi odpovedal. Jedného pekného dňa som si povedala, že sa mi utekať už nechce, ale to prišlo až potom ako som zažila Masaker motorovou pílou.

 

 

Masaker motorovou pílou

Masaker motorovou pílou bol jeden z mojich vzťahov, ktorý som prežila nedávno. Nebudem konkrétna a nepoviem, koľko mal ten muž rokov, ako vyzeral, čo robil a prečo to skončilo. Poviem len to, že som ho milovala z celého svojho srdca, hoci som videla jeho najlepšiu tvár a žiaľ som mala možnosť vidieť aj tú jeho temnú stránku, ktorá bola podľa môjho názoru mierne krutá a bezcitná. Ale, je to v poriadku. Potom ako náš  vzťah skončil, som mesiac čakala na jeho telefonát. Myslela som na neho každý deň, zaspávala som s plačom. Keď ma videli moji priatelia povedali, že v takomto zúboženom stave ma ešte nevideli.

 

Bol to silný vzťah a kvôli nemu som mesiac doslova nežila. Nevedela som spávať a nechcela som nikoho, kto má mužské pohlavie ani vidieť. A jedného dňa som začala opäť behať, nie však utekať. Vtedy keď som bežala konečne po lúke som pochopila, že opäť začínam žiť, či s ním, alebo bez neho, Jednoducho musím žiť, nech ma to akokoľvek bolí. A po čase som mu dokázala odpustiť. Pochopila som totiž, že ma možno tiež miloval, ale radšej sa ma vzdal akoby ma mal úplne zničiť.

 

Trpezlivosť a čas

Všetko chce čas,“ napísal mi nedávno niekto, koho mám veľmi rada. „A nie je to klišé?,“ ako vždy rýchlo a netrpezlivo som sa ho opýtala. Pracujem veľakrát veľmi rýchlo, fajčím rýchlo, pijem rýchlo a obedujem rýchlo ako železničiar. Ťažko sa niekomu, kto celý svoj život robí veľa vecí naraz a stíha veci, čo iný robí za týždeň, hovorí o čase. Ale, je to pravda. Všetko chce čas a trpezlivosť. Začala som chodiť do fitka, lebo mám nadbytok energie. Tam sa moja netrpezlivosť aspoň trochu otupí. Prestávam byť na seba taká tvrdá ako v minulosti, kedy som bola posadnutá vlastnou dokonalosťou. A prestávam byť tvrdá, aj na tých ktorých mám najradšej. Každý sme iný, originálny a jedinečný. Nedávno som pochopila, že ani ten, koho mám rada, nemôže byť taký ako ja. Lebo práve na ňom ma fascinuje to, že je úplne iný. A hlavne, ľudia sa vo svojej podstate nemenia. A teraz sa učím byť trpezlivá a mám kopu času, lebo ho mať chcem a nevadí mi čakať.

 

Bež ako Forrest Gump

Ja si to svoje šťastie vždy znovu vybehám! Nemyslím z náruče do náruče, ale skutočným behom. Ak sa mi skončí vzťah, tak si proste idem zabehať, hoci sa mi chce skôr plakať do vankúša. Poviem si vtedy, Bež Forreste, bež! Teda, nie že by som sa nazývala menom slávneho hrdinu, len si poviem túto kultovú vetu z filmu, kde Tom Hanks pre nešťastnú lásku pobehal celú Ameriku. Myslíte, že som nešťastná? Vôbec nie, len chcem žiť tým, čo je teraz a zabudnúť na zlé veci. V poslednom čase ma muži inak pozitívne prekvapili. V tom svojom rýchlom svete občas zabudnem, že aj oni majú nejaké city, či trápenia.

 

Dozvedela som sa tak, že ma jeden kolega už dlho miluje, inému som sa zdala nedostupná, pre ďalšieho som neuveriteľne ženská a jeden známy mi povedal, že si skrátka myslí, že som super dievča. Nepíšem to, preto, že sa chcem chváliť. Ten, koho mám rada mi takéto niečo už dávno nedopovedal, teda on takéto veci len málokedy hovorí... Paradoxne v mojom srdci má miesto iba on, hoci, to že ma často štve a že som potom odporná ešte neznamená, že ho nemám rada.


by Petra Hublová l Oct 19, 2012 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „Zjazvené čierne srdce nikdy neplače“

Robert says:

Oct 19, 2012 3:13 PM

ked u zien je problem, ze nevedia co vlastne chcu, ked maju toto, chcu zrazu ine, a tomu sa povie aj cast pekla na zemi

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or