SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Trpká lovestory s tými nepravými mužmi

Trpká lovestory s tými nepravými mužmi

Bol krásny, inteligentný a vtipný...Na začiatku som si myslela, že je fajn, veľmi fajn. Potom som zistila, že je bezohľadný, lakomý a bezcitný muž.

 

Jeho mužské ego rastie s pribúdajúcimi minútami meškania na dohodnuté rande. Toho mladého muža môžeme volať Michal. Jeho veľká výhoda bola, že bol ako krvná zrazenina. Pomaličky zmizol...

 

Smutný predhovor o láske, ktorá nikdy nebola láskou

Som hojiteľná, vždy sa proste zahojím. Som nedokonalá žena, lebo dávam najavo svoje pocity. A nemám žiaden pud sebazáchovy, pokiaľ ide o lásku. Jediné pred  čím mám rešpekt sú muži ženatí s početnými potomkami. To sa mi zdá nefér, aj keď život je nevyspytateľný. Nechcem písať o sebe, to nie je zaujímavé, chcem písať o mojom poslednom vzťahu. Alebo o tom, že občas stretneme ľudí a už nikdy nebudeme ako predtým.

 

A viete, čo je najhoršie, že láska robí z ľudí totálnych hlupákov a celá vaša inteligencia je vplyvom zamilovania znížená na polovicu. Nevidíš, nepočuješ rady priateľov a ponižuješ sa a jedného dňa si povieš, že DOSŤ! Lebo človek, ktorého máš rád je studený, lebo si pre neho iba telo a muž, ten jediný, ktorý ťa zaujíma ti nezaplatí ani jednu hlúpu večeru.

 

Krása, z ktorej sa hlava stráca

Často mi hovoria, že som krásna. Stále som si na to nezvykla, to znamená, že nie som namyslená, lebo stále vidím svoje nedokonalosti. Som na seba tvrdá a tým pádom možno aj na druhých. Možno aj preto som si v tom svojom rýchlom svete, občas jednoducho nevšimla, že sa do mňa niekto zamiloval. Že ma niekto naozaj veľmi chcel. Možno som, preto bola niekedy bezcitná k citom iných, možno presne tak ako sa ku mňa správali moji poslední bývalí. Raz sa ma jeden kolega, ktorý ma podľa vlastných slov miloval opýtal: „Ty to máš ľahké, si krásna, môžeš si s mužmi robiť čo chceš. Využívaj to ako vyzeráš.“

 


 

Nechápavo som sa na neho pozrela a odpovedala mu. „My ženy, to máme vždy rovnaké. Myslíš si, že ak ma niekto označí za peknú, tak som to mala v živote ľahšie? Preboha, chlape, ty si skutočne myslíš, že krásnu ženu nikto nikdy nenechal, nechoval sa k nej hlúpo, že ju nikto nezbil, či neznásilnil? Toto s krásou nemá nič spoločného!“ Aj môj ex zrazenina Michal bol krásny. A to robí veľa. Ale čo narobíte z veľkej krásy a sexuálnej príťažlivosti, keď je chladná! V jeden večer vás človek objíma a potom je studený ako psí čumák. Viete, pri zrazenine ma najviac neštvalo to, že nebol úprimný ku mne, ale nebol úprimný ani sám k sebe. Niekto, kto vníma ženy len ako dajme tomu pekne povedané jaskyne to v hlave nemá ešte evidentne ok.

 

 

Ignorácia ako tichý zabijak

Ale poďme pekne po poriadku. Aby ste pochopili o čom hovorím, začalo to celkom jednoznačne. Nešťastnou láskou. Predtým ako som stretla zrazeninu menom Michal, predchádzal tomu muž menom Masaker motorovou pílou, to meno je výstižné, preto, čo všetko so mnou dokázal urobiť. Bola som dobré dievča, zo vzdelanej rodiny, ktoré nemalo moc peňazí. A celý život pracovalo. Masaker motorovou pílou mi dal modré z neba a nie to od Vila Rozborila. Bol všetko, čo som chcela a keď ma chcel zbaliť robil všetko preto, aby som sa cítila výnimočná. Keď mi to všetko dal, tak následne mi to rýchlo vzal.

 

Masaker totiž vzrušovalo, keď sa predo mnou bozkával s inými ženami, najlepšie takými ľahšími a nielen váhou. A keď som potom plakala, tak ho to asi vzrušovalo tiež. Mal totiž moc a ja iba hrdosť. Masaker mi dal všetko po čom som túžila a potom ma vypľul aj s kosťami. A potom sa vám ťažko vracia do normálu. Zrazu vám trvá mesiac, kým dokážete vstať z postele, plačete každú noc a o mužovi nechcete ani počuť....Táto moja agónia trvala mesiac, vtedy som vôbec nežila. A keďže dve moje kamarátky stretli svojich manželov na nete a jedna sa kvôli frajerovi z netu presťahovala do Londýna, prvýkrát v živote som objavila slovo zoznamka. Lebo, ja vraj krásna baba sa zoznamujem normálne.

 

 

A tak po mesiaci prežívania som si povedala, že nechcem muža z mojej brandže, ktorá je zvyčajne prehnitá a promi( skuitná). Napísal mi ON( po našom zrazenina menom Michal). Bol všetko, čo som chcela, kým ma nezačal ignorovať, lebo na to som ja nebola zvyknutá. Ale o to nejde. Viete, čo najviac zabíja ženy? Nie je to násilie, ani žiarlivosť a nie sú to ani komplikované vzťahy...Najviac bolel a vždy bude bolieť nezáujem. Hlavne pre tie, ktoré sú na to zvyknuté.

 

Žena ako steak

Ľudia sa nemenia, iba ak sa im stane v živote niečo zlé. Môžu si z toho zobrať to najlepšie, ale aj to najhoršie. Ja som si zo všetkého zobrala to naj. Michal, po domácky Zrazenina miloval zoznamky. Bol dokonalý prototyp lovca: krásny, záhadný a vtipný. Lovil nové obete a bavilo ho to. Všetky jeho ex boli buď panny, alebo obézne, skrátka vadné, on bol pochopiteľne super. A potom ma tam našiel. Určite som pôsobila sexy, inteligentne a vtipne. Ale netušil, že som prežila Masaker a vonkoncom nie som taká drsná ako sa tvárim. To mi totiž vždy išlo, úsmev číslo osem a nemám problémy.

 

Randili sme, pusa na druhom rande, sex až na štvrtom. Bol dokonalý! A síce veľa nerozprával, jedno mu išlo dobre( mal výhodu, Masakru To práve to totiž moc nešlo, nerada porovnávam, ale predsa) A ako sme si tak randili, zásadne v noci Zrazenina totiž mala strach zo svetla, vždy keď som navrhla piknik, či tenis, tak sa zázračne odpojil z mailu. A keď už som sa nasrala, tak vtedy sa uvedomil, že to trošku prehnal. Zrazeninu bavilo trápiť ma, najmä ak na dohodnuté rande meškal vyše dvoch hodín. Robilo mu to dobre. Asi ho to aj mierne vzrušovalo. Hoci som sa snažila ho presvedčiť, že ak plánuje meškať, dokážem za dve hodiny urobiť milión vecí, nech mi len dá vedieť.

 

Moji priatelia len krútili hlavami ako ich milá priateľka naletela  a len čakala a čakala. Zažila totiž Masaker, keď ju niekto vyhodil zo vzťahu polámanú a ubolenú a myslela, že všetko bude lepšie ako toto. Nie, narazila len na týpka, ktorý sa opäť vyžíval, že má na vrch. A viete, čo? Keď sme išli s Michalom na večeru, ani sa ma nechytil. A keď som mu dala polovicu za tú večeru, tak si ju vzal. Nenasralo ma to, že si ju vzal(  neznášam emancipáciu), ale to, že mi z nej vydal, aby sme si boli rovní. Michal miloval steaky ja som bola pre neho taký malý steačik. Lebo si myslím, že dobrá žena je ako dobrý steak, lenže ten steak môže jesť hocikedy.

 

 

Veľký macho a pár správnych chlapov

To, že ma to bolelo, neznamená, že som zatrpknutá. Len som o tom potrebovala napísať, lebo dnes viem, že som za tým...Rozhodne necítim nenávisť k mužom( práve naopak ich spoločnosť mám z mnohých dôvodov oveľa radšej ako tú ženskú). Chcela som napísať aj o nádeji a sile a aj o tom, že ľudia by si v žiadnom vzťahu nemali ubližovať. Verím na správnych chlapov, dobrých ľudí, životné šance a nové začiatky. Aj Masaker, aj Zrazeninu som mala rada celým svojím srdcom.

 

Dnes ich nepotrebujem a nechcem vidieť, ale o pár rokov na pár krutých chvíľ zabudnem a poviem si: „Fajn, chaloši, veľa ste ma naučili!“ Viete, v práci mi dalo veľa ľudí šancu, nedávno mi dal jeden človek obrovskú pracovnú príležitosť, o ktorej som  ani nesnívala. Nemusel to vôbec urobiť len vo mňa jednoducho veril. Viem, že podobnú šancu dostanem aj v podobe novej lásky, ktorá nebude bolieť. Lebo, ak sa máte s niekým skutočne radi, všetko ide prirodzene a bez nátlaku, či trápenia. A viem dobre o čom hovorím, lebo pár mojich ex sa vedelo chovať krásne. Miško mi vyťahoval lyže zo záchrannej siete, keď mi tam spadli. Max mi varil, dal mi zahrať od Roda Stuarta Have I told lately that I love you a Peťo si ma chcel vziať a mať so mnou deti.

 

Takýchto fajn chlapov mám každý deň okolo seba a nesmierne si ich vážim. Vedia totiž, čo je v živote podstatné. Nepotrebujú nikoho dávať dole! A inak len tak mimochodom,  roky som šialene túžila po láske. Lenže ona sa nedá chytiť, ani ubehať, sama si nás nájde. Masaker motorovou pílou a zrazenina menom Michal boli pre mňa ťažké skúšky, po nich som potrebovala byť chvíľu sama. A viem, že moja skutočná láska príde ako moje pracovné povýšenie, keď ju nebudem čakať...


by Petra Hublová l Feb 1, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
6 Reponses to „Trpká lovestory s tými nepravými mužmi“

Igor Dietrich says:

Feb 3, 2013 12:47 PM

Teda ja som zástancom názoru, že pri rozvode nie je nikdy na vine iba jedna strana. A podobne je i tomu pri rozchode, či ukončení partnerského alebo snúbeneckého vzťahu. Muž ako tzv.homo sapiens má právo na omyl, a tak keď sa mu prihodí niečo veľmi zlé, má právo na prepáčenie a zabudnutie. A pretože človek nie je svätý, má právo na odpustenie i pri druhom,zopakovanom páde. Ale ak sa mu to stane tretí krát, tak kvôli zvyku,to právo stráca. Zopakuje to i štvrtý raz, piaty raz – do nekonečna. A ak napriek tomu také partnerstvo zotrvá, tak chyba je už na strane ženy , pretože dala tretej repetícii priestor. Možno sa to bude zdať niekomu príliš racionálne a tvrdé – ale je to efektívne. Existuje postoj, že nešťastné, chladné a stagnujúce manželstva sú škodlivejšie než rozvod.

Robert says:

Feb 1, 2013 6:48 PM

Petra, neukazujte svoju slabost, lebo vyjdete na posmech . Tato doba je uz raz taka.

Trubiroch says:

Feb 1, 2013 5:22 PM

Musím sebakriticky priznať, nás pravých nieje veľa.

Igor Dietrich says:

Feb 1, 2013 5:01 PM

„Unavuje se a vysiluje duše, která touží vyhovět svým žádostem, protože je jako hladový člověk, který otevře ústa, aby se nasytil větrem, a místo nasycení ještě víc vyprahne, protože vítr není jeho pokrmem.“ V tomto smyslu pravil Jeremiáš: „Jsi divoká oslice, zvyklá na poušti, kteráž podlé líbosti duše své hltá vítr, když se jí příčina dá. Kdo jí překážku učiní? (2,24);-podľa Juan de Yepes- Subída del Monte Carmelo.

Robert says:

Feb 1, 2013 3:26 PM

trošku to opravím, ženy najprv srdcom myslia a až potom rozumom
.......... Petra, a takúto možete? Lucie Bíla a Karel Gott Krása /youtube/. Nechajte sa uniesť .

Robert says:

Feb 1, 2013 1:41 PM

keď vy ženy najprv srdcom, potom rozumom myslíte

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or