SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Tel Aviv v desiatke prímorských miest

Tel Aviv v desiatke prímorských miest

National Geographic uverejnil na svojich internetových stránkach rebríček desiatich najlepších prímorských miest na svete.

 

Tel Aviv sa dostal do prvej desiatky spolu s mestami ako San Diego, Tallin, St.John, Marseille, Perth, Brisbane, Durban, Vladivostok či Portland. Podľa National Geographic všetky tieto mestá spájajú prekrásne prírodné scenérie s pulzujúcim životom na pobreží.

 

 

 

Tel Aviv-Yafo sa môže pochváliť spolu 13 plážami, ktoré sa tiahnu pozdĺž pobrežia. Sú vybavené lehátkami, reštauráciami, barmi, vonkajšími telocvičnami, detskými ihriskami i promenádami, ktoré poskytujú dostatok priestoru na prechádzku s nádherným výhľadom, bežecký tréning či výlet na bicykloch.

 

Tel Aviv je, podobne ako New York sa často označuje ako "mesto, ktoré nikdy nespí". Nájdete tu desiatky prvotriednych reštaurácií, kaviarní a cukrární, ktoré sú veľmi rušné po celý deň, zatiaľ čo bary, diskotéky a jazzové kluby ožívajú po zotmení. Pláž je však miesto, kde sa vždy niečo deje, bez ohľadu na čas.

 

Každý, kto sem zavíta má možnosť vidieť vystúpenia klaunov, hudobníkov, kúzelníkov či tanečníkov, ktorí vám predvedú dokonca izraelské ľudové tance. Tiež môžete využiť služby karikaturistov či dať si urobiť tetovanie. Najmä cez deň sa môžete zapojiť do populárnych plážových hier.

 

Štyri mestské pláže v Tel Avive sú sprístupnené aj pre osoby so zdravotným postihnutím: Tzuk, Northern Tzuk, Metzizim a Hilton (všetky sa nachádzajú v severnej časti mesta). Plavčíci či turistické policajné služby sú k dispozícii v priebehu oficiálnej sezóny od mája do októbra. Mestské pláže majú šatne, sprchy a samozrejme toalety.


by Renáta Provazníková l Mar 16, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or