SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Po macese chutí výborne aj suchý rohlík

Po macese chutí výborne aj suchý rohlík

Prichádza Pesach, sviatok nekvasených chlebov a 40 ročného blúdenia púšťou do zeme zasľúbenej. Spomíname na to rôzne, hoci aj v piesňach.

 

Židovský národ putoval púšťou desiatky rokov, vraj, aby sa vymenili generácie. aby tá nová už nepamätala otroctvo. A možno len Mojžiš bol klasický chlap a odmietal sa opýtať na cestu. Nikomu nenapadlo ozvať sa a povedať mu: "Hej Mojžiš, ty si zablúdil. Stop, ďalej už nejdeme." Aj z toho vidno, ako mu dôverovali. Nás trocha môže mrzieť, že neputoval ešte trošilinku, zopar kilometrov na juh. Dnes by bol Izrael ropná veľmoc. A teraz si teda zaspievajme. Takto parodujú Pesach židovskí muzikanti. Chag Sameach z Deletu vám všetkým.

 

 

 

Nasledujúcich desať dôvodov vás presvedčí, že Pesach je fajn sviatok a oplatí sa sláviť.

 


Papara_Jew l Apr 3, 2015 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
2 reakcie pre „Po macese chutí výborne aj suchý rohlík“

gewitter napísal(a):

Apr 26, 2016 16:06

Pri všetkej úcte, ktorú prechovávam k Izraelu, tu by si mohol, čakať oveľa bizardnejšie veci, súčasní židia idú skrátka s "dobou." By ma zaujímalo, či vôbec ešte niekto verí, že sa prechod cez Červené more vôbec udial, alebo si len užijú trochu voľna a ľahšej stravy. Vraj putovali púšťou 40 rokov, aby sa vymenila generácia, ktorá si nebude pamätať otroctvo - hlúposť, pre reptanie a neveru nemohli vstúpiť do zasľúbenej zeme a vôbec to nebola pre nich taká sranda, ako to prezentuje tento zábavný článok.

Ján Matula napísal(a):

Apr 25, 2016 21:48

Len nechápem ten úvodný obrázok. To som fakt necakal na tejto stránke.

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo