SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Novodobý hon na čarodejnice!

Novodobý hon na čarodejnice!

Som možno trochu viac temperamentná, mierne extravagantná, veselá, šialene bláznivá a škodoradostná. Žijem podľa vlastných predstáv a plním si sny.

 

Nemusí sa každému páčiť môj životný štýl, no za to sa dnes neupaľuje na hraniciach...

 

Jem, cestujem a milujem

Ešte pred pár rokmi som sa bála mnohých vecí. Bála som sa veľa jesť, lebo som si myslela, že priberiem. Taktiež som si odriekala úžasné pochúťky a dobroty. Kedysi som sa obávala cesty lietadlom. Mala som príšerný pocit z toho, že ten stroj určite spadne a moje telo skončí ako ohorok, prípadne ma poobkusávajú žraloky po páde do mora. Tiež som sa v mladosti bála milovať. Stále som mala pocit, že nie som dosť dobrá a ako každý som sa bála, že mi niekto zlomí srdce.

 

Dnes síce nevyjedám chladničku, ale jem aj o piatej ráno kebab plný cibule. Momentálne sa nebojím cestovať hocikam akýmkoľvek dopravným prostriedkom. Mám z toho obrovskú radosť a žiadny strach necítim vo vlaku ani vtedy, keď so mnou v kupé sedí smradľavý malý nemecký kamionista, ktorý sa chce veľmi rozprávať a páchne akoby vyfajčil dvesto cigariet denne. A zmenilo sa aj to, že sa už nebojím zlomeného srdca. Viem totiž milovať naplno a s najväčšou vášňou. Som šťastná a stále sa usmievam, preto mi nikto nemôže ublížiť. A ak mi niekto zlomí srdce, tak tie zlomené čiastočky opäť poskladám a dám dohromady.

 

Sloboda je dar

Nie nadarmo všetci romantickí spisovatelia písali o slobode. Hovorili o tom, že niet nad osobnú slobodu. Hovorili však aj o národnej slobode a jej ďalších formách. Milujem slobodu nadovšetko. Tým, však netvrdím, že som rada sama. Mám rada ľudí, no všetci slobodu potrebujú. Či už sa jedna o zamilované dvojice, rodinu, alebo priateľov. Tam, kde nie je sloboda, nemôže byť ani láska. Nehovorím, že som mala ľahký život, ale som ten hlupák, ktorý sa rád učí na vlastných chybách. No, momentálne si užívam najväčší životný luxus. Nechodím do drahých reštaurácií, nenavštevujem módne bary, ani nekupujem drahé oblečenie.

 

Mám svoju pracovnú slobodu, stretávam sa iba s tými ľuďmi, ktorým mám rada a sú pre mňa cenní. Milujem tak, akoby to malo byť naposledy v živote. A robím iba to, čo chcem, cítim a čo ma baví. Ok, upratať ten bordel doma občas musím, hoci ma to nebaví. Inak si žijem svoj sen a nenormálne ma baví život, aj ľudia, ktorí za to stoja. Je mi napokon úplne jedno, čo si o mne myslia tí, ktorí nepatria do kruhu mojich priateľov. A učím sa nesúdiť...Je to predsa zbytočné!

 

Úprimnosť nadovšetko

Zákulisné ťahy, zbytočné konflikty, intrigy a zloba poza chrbát? To sú veci, ktoré fakt nemusím. Mám rada čistý život, tým pádom aj čistý stôl. Keď si o mne niekto myslí, že som hlúpa, škaredá a poriadna mrcha, môže mi to pokojne povedať do tváre. Budem iba rada. Nepotrebujem kvázi kamarátov, ani ľudí, ktorí sa pretvarujú. Život je priveľmi krátky na to, aby sme žili život niekoho iného. A život je extrémne krátky na to, aby sme ho premrhali pretvárkou, či s falošným úsmevom na tvári.

 

Nemám rada situácie, keď človek vyjde z miestnosti a vtedy ho začnú kolegovia ohovárať. Keby boli takí silní, tak by mu to vedeli povedať, aj do očí. Oveľa viac si vážim nadriadenú, ktorá mi povie, čo robím zle a ako to mám urobiť lepšie a potom je debata uzavretá. Úprimnosť je pre mňa skvelá cnosť. Škoda len, že s počtom vypitých pohárikov pôsobí viac komicky, trápne, či v najhoršom prípade úplne nevhodne.

 

Neubližovať a nesúdiť

Nie vždy sa nám v živote podarí to, aby sme druhým neubližovali. Niekedy to nechceme, aj tak sa stane, že sa niekto urazí, nahnevá, či prípadne niekomu zlomíme srdce. Som dosť hrozná v tom, že sa niekedy chovám ako muž. Nasľubujem veľa vecí a napokon z toho nič nesplním. Občas poviem niečo, čo by som vôbec nemusela hovoriť a niekedy nechtiac niekomu zlomím srdce. Ale snažím sa ľuďom neubližovať cielene. A niekedy si myslím, že je lepšia milosrdná lož ako krutá pravda. A v prvom rada je pre mňa podstatné ako sa ľudia správajú ku mne.

 

Môžem o niekom počúvať chýry, klamstvá, či fámy. Pre mňa vždy ostáva dôležité aký dojem, ten ohováraný človek urobí na mňa. Mám jednu kolegyňu, o ktorej kolujú rôzne nelichotivé chýry. Samozrejme, že som si ich vypočula. Mala som tú česť sa s týmto dievčaťom zoznámiť osobne. Viem, že ma dobré srdce. Viem, že nie je zlý človek. Bola ku mne vždy milá a slušná. Je mi úplne jedno koľko mala milencov a aké má auto...Sme vlastne novodobými otrokmi fám a preludov. Prečo však dávame väčšiu dôležitosť neprajným rečiam ako vlastnému úsudku?

 

Novodobé čarodejnice?!

Nehanbím sa za svoju rodinu, ani za svojich priateľov. Za všetkými svojimi láskami si dodnes stojím, bez ohľadu na to ako dopadli, bez ohľadu na to ako mi niekto ublížil, už na to nespomínam v zlom. Ak sa totiž rýpeme vo svojom nešťastí a v životných krivdách, nikdy nebudeme šťastní. Nehanbím sa za svoje telo, hoci už nie je také chudé ako keď som mala šestnásť. Nehanbím sa hovoriť, čo si myslím. Keď sa mi niekto páči, tak mu to poviem. Rada ľuďom lichotím, keď si to naozaj myslím.

 

Že nosím do práce sieťované pančuchy, raz začas sa opijem na firemnej oslave, či cestujem po svete na vlastnú päsť? Pokojne ma za to, môžete upáliť na hranici. Možno platím za svoju slobodu priveľkú daň, ale to všetko za to stojí. Len tak mimochodom, dnes sa už za vlastný názor, sexualitu, šaty, či milencov ženy neupaľujú. Otázky inkvizície sa preberajú iba na dejepise. Skutočne sa pre svoj životný štýl necítim ako čarodejnica.


by Petra Hublová l Jan 20, 2012 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
10 Reponses to „Novodobý hon na čarodejnice!“

Kamoška says:

Feb 6, 2012 9:29 AM

Písala som tu minule niečo a teraz by som to dokončila. Tú 2. a 3. časť:
Ten prťeň bol v takom tmavom vrecúšku a ja som ho schovávala. Prešiel nejaký čas a nedalo mi - musím ho niekomu ukázať. Vlastne som sa tým chcela pochváliť. Sedela som s istou ženou pri stole vybrala som prsteň z vrecúška a položila na stôl, ale čuduj sa svete - bol nejaký iný - bol omnoho väčší ale bol akoby ľahký, vôbec nebol zo zlata lebo bol taký ako sa povie zájdený ako bižutéria, keď ju máte dlho. Tá žena sa na to pohŕdavo pozrela - čo je to. Ja som nechápala - toto mi ten významný čovek chcel dať? Vôbec to nezodpovedalo tomu, čo som si myslela na začiatku. Prsteň som odložila. Bola tam taká zvláštna vec, prsteň bol dosť veľký a v ňom sa zrazu nachádzala nejaká brožúrka - vo vnútri.
3.časť :
Bola som na rušnej veľkomestskej ulici s nejakými ľuďmi. Chceli sme vojsť do nejakej verejnej budovy - neviem či hotel, kaviareň - to tam nebolo jasné, dvere boli presklené takže bolo dobre vidieť dnu, vo foajé sedeli nejakí ľudia. Niekto z našej skupiny povedal, že dnu sa nedá dostať lebo je tam nejaká pasca. Bez toho, aby som vedela, čo bude nasledovať som najprv otvorila dvere trochu a hneď ich pribuchla, potom druhý krát pootvorila som trochu viac a opäť rýchlo som pribuchla, po 3. krát som ich otvorila veľmi a opäť som ich rýchlo zatvorila. Na zem spadla nad dverami položená velikánska nádoba s vodou, voda sa vyliala ale my sme ostali suchí, lebo voda pretiekla popod dvere na chodník a mali sme len troch mokré topánky. Tak sme vošli dnu. Na jednom mieste tam sedel, človek, ktorého som poznala, dalo by sa povedať od detstva, ale myslím, že je to pravdivé, ak napíšem, že len z videnia. Nechcem napísať jeho meno, lebo by ste ho mnohí poznali. Položila som ten zmenený prsteň vedľa neho na taký pultík. On sa čudoval a dal mi nejakú otázku a ja som mu odpovedala. V tej brožúre je návod na ten prsteň a ešte raz som to zopakovala, lebo sa mi zdalo, že nerozumie. To je celé.

Kamoška says:

Jan 27, 2012 2:49 PM

Tak trochu o inej téme. Nedávno na Sme-čku článok o tom, že nejakú ženu v istom Izraelskom meste opľuli,lebo jej školopovinná dcéra nebola primerane oblečená do školy /blúzka bez rukávov/. Tá žena bola prisťahovaná z Ameriky. Bola tam nadhodená téma, ako sa majú ženy obliekať.
Teraz napšem svoj postreh k tomu, ako kresťanka.
1.zážitok. Bola som na jednej prednáške, ktorú mal jeden p.farár z okolia K. Stala sa mu taká vec, jedna mladá žena spächala tam samovraždu, a bolo to akoby kôli nemu. Nechala muža a malé dieťa a ten pán farár si to nejak dával za vinu a poúčal nás, že ženy majú nosiť dlhé sukne a pod. Bolo mi z toho do plaču, lebo sa mi zdalo, že nežije v realite.
2.obraz:- reálna sitácia: veľká rýchlostná cesta cez sídlisko, kde nie je urobený bezpečný prechod pre chodcov, takže ak sa ľudia chcú dostať na zástavku na druhej strane, obyčajne prebiehajú pomedzi autá.Môj syn raz takto šiel aj z kamarátom popri tejto ceste. Dve kočky, sporo oblečené, namachlené.. a bežia, lebo autobus ujde. Ale auto si ich asi neskoro všimlo, alebo šlo rýchlo. Jedna letela po náraze aj 10metrov a hlavou do obrubníka, mala vykĺbenú ruka a dieru v hlave.Keď prišla sanitka, bola šete pri vedomí. Ten druhý chlapec sa postavil na trávnik a musel z toho pohľadu vracať.
3.obraz - teraz nikoho nechcem pohoršiť. Zjavenia P.Márie. Je ich veľa po celom svete - my kresťania mnohé prijímame. Zamyslela som sa nad tým ako je oblečená -vždy dlhé šaty, dlhé rukávy, vždy závoj,kratší alebo dlhší - rozdiely sú obyčajne vo farbe - odhalená je tvár, ruky a chodidlá / Ale to len tak na okraj/
Čiže je nejaké kritétŕium na obliekanie - snáď dôstojnosť ženy?

Robert says:

Jan 25, 2012 3:39 PM

pre kamošku, to hlavne pre ženu, maly darček v nej dokaze vyvolat velke emocie,

Robert says:

Jan 25, 2012 3:35 PM

.. tak ako v kazdom chlapovi driemu kusok toho čertíka a ked sa ten čertík prebudi, tak na ine nemysli, iba na to co je na tom obrázku :))

Kamoška says:

Jan 24, 2012 3:59 PM

Niekedy má človek radosť aj z tej najmenšej veci, aniekedy vás nepoteší niečo, po čom by väčšina ľudí veˇmi túžila.Veci sú dané často vnútornou dispozíciou. Nie je to tak?

Robert says:

Jan 23, 2012 3:58 PM

v kazdej zene drieme kusok takej carodejky :))

gewitter says:

Jan 22, 2012 6:29 PM

Interpretoval som nejaký svoj názor ? Iba citujem Božie slovo, Bohu vytkni Jeho netolerantnosť, nie mne.

Igor Dietrich says:

Jan 22, 2012 12:05 PM

Gewitter, Boh pre to pre všetko privedie na súd na súd Teba, pre všetku Tvoju nenávisť voči ľuďom, lebo BOH SA PYŠNÝM PROTIVÍ....

Trubiroch says:

Jan 21, 2012 12:03 AM

gewitter pozri si Údolie včiel lebo to je tvoj príbeh.

gewitter says:

Jan 20, 2012 7:38 AM

Hospodin skrze kráľa Šalamúna hovorí:
"Raduj sa teda mládenče vo svojej detskej mladi a nech ťa obveseľuje tvoje srdce v dňoch tvojej mladosti a choď po cestách svojho srdca a podľa videnia svojich očí (inak povedané - ži si ako chceš a rob čo sa ti páči), ale vedz, že ťa Boh pre to pre všetko privedie na súd." Kaz. 11:12

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or