SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Krásna ako Claudia, či trápna ako Bridget

Krásna ako Claudia, či trápna ako Bridget

Môžete byť najkrajšia žena sveta, ani to však vám nezaručí, že budete v živote šťastná.

 

Môžete byť podarená a priemerne vyzerajúca žena priťahujúca problémy, no napriek tomu vás muži môžu milovať.

 

Veľká tučná talianska rodina

Moja rodina je veľká. Moja rodina je hlučná. Moja rodina je cool. A takisto je srdečná. Tak trochu pripomíname taliansku rodinu, kde sa veľa je a kričí. Naše hádky sú expresívne a vášnivé, lebo aj náš život je taký. Odmalička ma všetci hladkali, objímali a bozkávali. My dospelí dnes objímame a bozkávame tých chudákov najmenších. City boli vždy naším hnacím motorom.

 

Moja mama je temperamentná a otec výbušný. Ja iba gestikulujem a živo rozprávam ako Talianka, nevybuchujem. Keď mi je najhoršie, som takmer ako chladná Škandinávka a keď príde na úbohé dievča obdobie sebaľútosti plačem a pozerám na seba do zrkadla ako mi steká po lícach maskara, prípadne, či mám modrejšie oči. Zo zásady sa od smútku neprejedám. Žiadny muž nestojí za to aby som bola obézna, či mala namiesto brucha pneumatiky. Už som od smútku, samozrejme kvôli niekomu, kto mi ublížil aj pila. Ráno, keď ma potom bolela kečka, som si nadávala, že ten fiškus nestál ani za blbú opicu. Inak som ok.

 

Ale dieťa som bola strašné. Rodičia ma zoškrabávali z plotov, stromov, prípadne pieskových tunelov. Hrávala som sa najradšej s chlapcami. Paradoxne na doktora som sa hrala s tučnou Jankou, ktorá má s obľubou kúsala do prsta až bol modrý. Naozaj sa bola hrozné chlapča, všetky dievčatá vždy boli na karnevale princezné, no ja som bola zajac s maketou tohto zubatého tvora na tvári. Vtedy ešte rodičia netušili, že aj ja budem mať také veľké zuby.

 

Deda som buchla v lese ťažkou bakulou po hlave, na ktorej nemal veľa vlasov. Babičke som núkala stoličku, potom som jej ju odtiahla. Spadla a ja som sa smiala. Mama má potom naháňala okolo stola. Bola som strašné dieťa. Spadla som z balkónu oblečená do záclon priamo na hlavu. Na vleku mi buchla poma priamo do čela. A na poníkov v ZOO som sa pozerala odspodu.

 

Krásna ako Claudia

„Vyzeráš ako Claudia Schiffer,“ hovorievali mi už ako desaťročnej. Potom som na seba zízala hodiny do zrkadla, či tak náhodou vyzerám a blažene som sa škerila do skla. Vtedy som netušila, že ľudia vidia modré oči a blond vlasy a už sme automaticky všetci Árijskí bratia a sestry. Potom som sa hrala, že som akože Pamela Anderson a vypchávala si tričko pomarančmi. Potom sa to stalo. Na titulke filmového magazínu som uzrela Sharon Stone a zamilovala som sa na prvý pohľad.

 

Chcela som vyzerať ako ona. No hold nemám také dokonalé a ostré črty ako má ona. Síce by mi mohla byť mamou, no stále som do nej. Jediné, čo viem robiť ako Sharon je držať v ruke cigaretu a prekladať si nohu cez nohu. Len ja nosím spodnú bielizeň a ona ju v Basic Instinct  nemala. Mama mi nadávala celý život, že nenosím pod roláky tielka, tak som sa naučila nosiť aspoň nohavičky. Trvalo mi dlho, kým som sa zmierila s krutou realitou, že nikdy nebudem vyzerať ako Sharon Stone, iba ako Claudia, pri šedom zákale priateľov som bola podobná Kylie Minogue, Nicole Kidman a iným.

 

Tvrdia, že sa podobám aj na otca, ale on je o 50 kilogramov ťažší odo mňa a to sa mi nepozdáva. Ja som totiž akože jemná a krehká, hoci nie som, ale aspoň sa tak tvárim. Už som sa po rokoch zmierila s tým, že vyzerám ako Petra Hublová. Mám stále veľké zuby, divný nos, široké boky. Jediné, čo je na mne malé sú uši. Aj tie na fotografiách vyzývavo odstávajú. Ale teraz vážne! Môj vzhľad ma momentálne netrápi, som veľká a mám už iné priority. A stále sa nájde dosť bláznov, ktorým sa páčim...

 

 

Trápna ako Bridget Jones

Stále si hovorím, že na slávnu Bridget nemám ani vek ani kilogramy. Na druhej strane ma trapasy veľmi bavia a ja bavím ich. Sadnúť si na vlek na opačnú stranu, nechať sa obšťastniť holubom priamo na blond hlavu a skočiť do konského pozostatku v meste Nice holou nohou dokážem iba ja. Rovnako sa vo vlaku čudovať, prečo som sa prilepila na sedadlo, keď som na nohaviciach mala ružovú Hubu Bubu je coool. Navigovať kamarátku v slnečných okuliaroch, tak že narazí do autobusu je tiež super, rovnako ako trafiť otca na squashi z jedného metra priamo do oka je tiež pre mňa typické.

 

Pokaziť rýchlovarnú nepokaziteľnú kanvicu a trhať papier z tlačiarne s cieľom ho zachrániť z tej vražednej klietky je pomerne detské. Vyrozprávať mužovi snov pri prvom stretnutí celý svoj sexuálny život bol len jeden omyl, to už nerobievam. Na druhej strane hovoriť svojmu nadriadenému na firemnej party, že je kráľ je už celkom chutné a hádať sa s iným kolegom, že on sa určite nevolá Martin, ale Michal a prečo ho všetci volajú Martin, keď ja viem, že sa volá Michal. A tak...Aj tričko mi spadlo z trupu priamo pred očami robotníka, bola som holá, lebo tielka nenosím. Aj toaletný papier som za sebou ťahala ako chvost. Ale inak som ok.

 

Trapasy ma bavia

Na trapasy mám smolu. Vlastne ani nie, šťastie. Dokonca ma bavia. Smejem sa na nich. Moji kamaráti sa na nich bavia ešte viac. Robím hrozné veci a pritom som chcela byť celý život dokonalá. Nikdy mi to nevyjde. Babičky s igelitkami mi v MHD vždy natrhnú pančuchy, lak sa mi rozmaže po rukách a kolegovia mi nikdy nepovedia, že mám mak medzi zubami. Ale ja sa bavím sama na sebe. Aj na iných. Moji kamaráti sú na tom totiž podobne ako ja. Napokon tá Bridget je podľa mňa oveľa viac sexy ako Claudia. Aj zábavnejšia a možno mala aj viacej mužov ako nemecká modelka.

 

Nebrať sa tak vážne

Berieme sa priveľmi vážne. Tvárime sa priveľmi dôležito. Zabúdame na to, že najväčším luxusom je byť sám sebou. Nemám veľa peňazí, takmer žiadne...Netuším, či ma nejaký muž vôbec miluje. A nemám ani kabelku Gucci. Ale som šťastná, lebo si plním sny. A dnes viem, že  ma nemusia všetci milovať. Ani sa nemusím všetkým páčiť. Už dávno nemám šestnásť. Ale budem sa obliekať ako chcem, hovoriť, čo si myslím a bozkávať sa s kým chcem.

 

Všetci sa raz stretneme na toalete

Môžeme sa tváriť luxusne, bohato, sexy, krásne, dôležito, múdro, sofistikovane a môžeme si dávať triedy, kasty a vyvyšovať sa jeden nad druhého. Dve veci sú isté. Všetci sa stretneme na toalete a na cintoríne, tam sme si všetci rovní. Mimochodom, odporúčam pánske toalety v podnikoch, tie bývajú čistejšie. A ako hovorí herec Roman Luknár. Treba si občas zo všetkého urobiť prdel.


by Petra Hublová l Dec 30, 2011 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „Krásna ako Claudia, či trápna ako Bridget “

Peter Piroh says:

Dec 30, 2011 11:59 PM

Ako si to myslela s tým vlekom ? :-) Ostatné som asi pochopil, hehe.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or