SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Keď žena miluje muža...

Keď žena miluje muža...

Nepýtajte sa ma, čo všetko som pre muža neurobila. Oveľa lepšia je: čo by som nola schopná urobiť pre mužov, ktorých som v živote milovala.

 

Keď žena miluje muža, je pre neho ochotná urobiť čokoľvek. Dokonca aj zrútiť všetko, čo kedysi vybudovala, alebo stratiť vlastnú tvár. V minulosti sa kvôli láske vraždilo, kradlo, či podvádzalo. Podobne tomu nie je ani dnes. Nie len muži sú kvôli láske ochotní urobiť čokoľvek. Ženy majú stále v sebe syndróm Anny Kareniny. Sú totiž kvôli láske ochotné zbúrať všetko, čo kedysi budovali, dokonca aj opustiť vlastné deti. Muži opúšťajú svoje partnerky a deti oveľa ťažšie ako ženy. To netvrdím ja, ale odborníci, psychológovia.

 

Hľadala som ho všade

Bolo to tak dávno. Lenka si ešte aj dnes spomenie na to ako stretla Michala. Bolo to na jednej stanovačke v Senci. Mala sladkých šestnásť rokov, detskú nevinnú tvár a už takmer ženské telo. Michal mal nádherné modré oči, krásny hlas a smutný úsmev. Lenka bola na stanovačke so svojimi spolužiakmi, Michal so svojou partiou. Keď už niečo popili, začali sa jeho kamaráti baviť s ňou a jej dvomi kamarátkami. Nevedel z nej spustiť oči, ona bola na tom podobne. Neuveriteľná dávka fyzickej príťažlivosti bola silnejšia ako oni dvaja. Dva večery sa zbližovali, no Lenka mu ešte nechcela dať, čo si žiadal. Bola priveľmi mladá a neskúsená.

 

Chcela ho vidieť znovu, tie tri dni v Senci úplne prevrátili jej život na ruby. Vraj má priateľku a to, čo urobil ho veľmi mrzí. Nevymenili si čísla, dokonca ani mená nevedeli poriadne. Jediné, čo o ňom Lenka vedela boli podniky, ktoré navštevoval. Keď prišla do Bratislavy, bola ako nafetovaná. Bola natoľko zamilovaná, že si myslela, že je v inom svete. Rozhodla sa ho nájsť za každú cenu. Hľadala ho úplne všade...Vo všetkých baroch, ktoré vraj navštevoval. Našla ho v jednom z nich. Začala tam chodievať s kamarátkami. Okamžite sa stali stredobodom pozornosti jeho partie. Chcela sa s ním rozprávať, no nebola s ním žiadna reč. Keď žena miluje muža, je ochotná ho hľadať po všetkých krčmách v meste, len aby ho našla. Jeho nezáujem si vysvetlila po svojom. O nevinnosť prišla s jeho mladším bratom, ktorého nemilovala ako Michala. Viete, prečo? Mal rovnako krásne oči, v ktorých videla Miša.

 

Od smútku som pila sama

Rebeka chcela vždy pracovať v televízií. Jeden známy jej odporučil dobrý kontakt na istého režiséra, ktorý by jej mohol dať flek na istom festivale. Mladá a neskúsená kráska a zhýralý starnúci režisér, to je skutočne vražedná kombinácia. Rudo už dávno nepatril medzi klasických krásavcov, no pre ženy mal stále istú dávku šarmu. Keď na Rebeku pozeral temnými očami z ktorých nešlo nič dobré, vedela, že je v tom až po uši. Keď začali spolu pracovať, bolo všetko úplne jasné. Iskry len tak lietali. Ona bola totiž nevinná vysokoškoláčka, on štyridsaťročný uznávaný režisér.

 

Ona mala krásu a mladosť, on povesť bonvivána. Ich láska mala ostať navždy tajná. Keď však na to prišli jej rodičia začalo peklo. Rebeka prišla pre zmenu na to, že Rudo neopustil kvôli nej partnerku. Sama sa od žiaľu opíjala v bare a jej rodičia sa už nemohli pozerať na to ako sa ich dcéra kvôli režisérovi ničí. V jeden pekný deň ju opäť zobral na filmovačku. Vďaka Rudovi však Rebeka stretla iného muža- zvukára. Mal nežný teplý pohľad. Vďaka zlej láske napokon spoznala lásku svojho života...

 

Nechala som ho rodine

V momente, keď ho uvidela, okamžite vedela, že sa jej páči. Tmavý, svalnatý s veselými očami a dokonalou tvárou. Ona bola úplne stelesnením jeho ideálu krásy. Jano mal však jediný problém, bol ženatý s dvomi deťmi. Napriek tomu, že na neho často myslela, vedela, že nikdy nebude patriť iba jej. Nemôže muža, ktorého miluje brať inej žene a dvom nádherným deťom. Prežili krátku lásku. Silvia totiž tušila, že ženu, ktorú dávno nemiluje by opustil okamžite, ale v deťoch sa videl. Ich vrúcny cit prerástol do priateľstva. Jano totiž svoju lásku k nej cítil úplne všade, deti však opustiť nechcel. A Silvia vedela, že nikdy by nepredýchala fakt, že milovaného muža ukradla tým najnevinnejším- jeho deťom. Obaja sa vzdali lásky pre dobrú vec.

 

 

Písala som mu na stenu listy

Keď som stretla lásku svojho života, vedela som ,že je to dobrý, poctivý a tvrdo pracujúci muž. Vážila som si ho, verila mu a milovala som ho, tak, že ma vždy pri pomyslení na neho pichlo pri srdci. Viem, že som mohla viac variť, upratovať, ale dala som mu, to čo málokomu - svoje celé srdce. Neľutujem ani sekundu s týmto mužom, lebo on si moju pozornosť zaslúžil. Bol tuším, jediný komu som po byte písala lístočky s odkazmi o láske. Od neho totiž ruže neboli iba klam. Čo sľúbil to dodržal a bol správny a verný. Jediné, čo som pre neho nespravila je to, že som nebola dobrou kuchárkou. Ak by sme dnes ešte boli spolu určite by som mu viacej varila...Táto láska podobne ako iné, navždy zostane v mojom srdci.

 

Pre lásku aj na kraj sveta

Som blázon, ktorý nikdy neprestane veriť na lásku. A som pre ňu ochotná urobiť takmer všetko. Lebo okrem detí, je to jediné, čo má v živote zmysel. Kvôli Domestosovi som cestovala do Chorvátska, lebo som vedela, že ak ho neuvidím znova, tak to budem celý život ľutovať. Keď som potom bola s ním, niekedy som ľutovala, že som ho vôbec stretla. Naučil ma sa v živote nebáť ničoho. Kvôli Maxovi som sa začala učiť iný cudzí jazyk. Bol krásny, vyzeral ako filmový herec a vedela som ,že on mi neublíži ako Domestos. To, že sme sa na rande v Berlíne bavili rukami aj nohami bolo celkom vtipné. Moja znalosť taliančiny skončila niekde pri ovocí a rodine, takže naša sexy konverzácia sa zvrtla na jeho šiestich súrodencov.

 

Taliančinu sa učím dodnes, no a keďže môj krásny herec bol zo Sardínie, jedného pekného dňa som si povedala, že tam vycestujem s kamarátkou. Nie však kvôli Maxovi, ale kvôli sebe, lebo som cítila potrebu vidieť ten nádherný ostrov. Chcela som mať oddychovú dovolenku s kamarátkou, no jedného pekného dňa som stretla JEHO. Bol iný, detsky zraniteľný a pritom mužný a silný. Vrátil mi všetky sny a splnil všetky sľuby. Možno mi ho niekto poslal za všetku tú lásku, ktorú som venovala nesprávnym mužom. Lenže on bol reálny a môj.

 

V nemenovanom čase a na určitom mieste, som takto spoznala muža svojich snov. Lebo verte, že taký existuje. Budete to cítiť všade, lebo on je vašou druhou polovičkou. A ak náhodou z vášho života odíde, viete, že ste ju aspoň raz stretli. Preto na ňu nikdy nezabudnete.

 

Žena, ktorá milovala

Nepýtajte sa ma koľko som mala mužov. Ani na to, koľko z nich som opustila, alebo koľko som ich odmietla. Oveľa lepšia otázka je: Dievča, koľko si ich milovala? A čo všetko si kvôli ním bola ochotná urobiť. Úprimne môžem povedať, že napriek rôznym pádom a chýbam si žijem jeden veľký sen. Napriek mnohým slzám pre hlupákov, ktorí za to nestáli, mi ich potom poutierali tí dobrí fajn chlapci, ktorí takisto rozmýšľajú srdcom. Nebojím sa čakať, ani cestovať, ba dokonca ani bojovať. Ale keď už tu raz nebudem, chcem aby sa o mne hovorilo ako o žene, ktorá milovala.


by Petra Hublová l Dec 9, 2011 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or