SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Hebrejské tetovanie na ruke plavca

Hebrejské tetovanie na ruke plavca

Slovensko má bronzovú medailu zo skeetu. Izrael zatiaľ nulu. Z francúzskej štafety v plávaní, ktorá ziskala zlato, majú radosť aj Židia na celom svete.

 

Francúzske kvarteto plavcov v zložení Amaury Leveaux, Fabien Gillot, Clement Lefert, Yannick Agnel získalo na v Londýne zlaté medaily v štafete na 4x100 m v.sp. Francúzi v strhujúcom finále zdolali favorizovaných Američanov vo svojom strede s Michaelom Phelpsom i Ryanom Lochtem a odplatili im prehru z Pekingu 2008. Skvelý výkon podal najmä finišman Agnel, ktorý v záverečných metroch prešprintoval Lochteho.

 

Už z titulnej fotografie je jasné, ako sme na to prišli. Fabien Gillot má na ruke tetovanie v ivrit: "ani klum beladejhm"- V preklade: "Bez nich som nikto" alebo "Bez nich by som nič neznamenal". Gillot však podľa vlastných slov židovský pôvod nemá, no kerku si po hebrejsky vyrobil.

 

Svet žije olympijskými hrami a preto niektoré vážne veci idú bokom, lenže my v DELETe nezabúdame ani ne. Počas prvého športového víkendu spadlo na Izrael 7 rakiet, ktoré z Gazy vystrelili palestínski teroristi. No a kedže svetové médiá žiju športom, správa sa neobjavila nikde. Aj keď zrejme by ju nevydali agentúry ani tak. Sedem rakiet je predsa príliš malé číslo.
Michael Szatmary l Júl 31, 2012 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo