SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Budú potrebovať psy a mačky pasy?

Budú potrebovať psy a mačky pasy?

Rozhorčenie a výsmech si vyslúžil izraelský minister poľnohospodárstva, ktorý navrhol vyviezť do cudziny tisíce psov a mačiek túlajúcich sa v uliciach Izraela.

 

Návrh mal byť alternatívou k vládou financovaným sterilizačným programom. Izraelský denník Jediot Achronot zverejnil list ministra poľnohospodárstva Uriho Ariela kolegovi z vlády, v ktorom navrhuje "využiť rozpočet na prevoz túlavých psov a mačiek jedného pohlavia (všetkých samcov alebo všetkých samíc) do inej krajiny, ktorá bude súhlasiť s ich prijatím". V liste sa odvoláva na židovský zákon zakazujúci krutosť voči zvieratám a tiež na biblické prikázanie "množiť sa", ktorými zdôvodňuje, prečo je proti sterilizácii túlavých zvierat.


Ariel je členom náboženskej strany Židovský domov. Hovorca ministra informoval, že po konzultáciách na ministerstve poľnohospodárstva návrh zamietli. Opozičná poslankyňa Cipi Livniová zverejnila na svojej stránke na Facebooku snímku, na ktorej sa hrá s čiernobielou mačkou. "V žiadnom prípade nebudem vybavovať pre tú malú zahraničný pas," napísala pod fotografiu.


Šéfka opozičnej ľavicovej strany Merec Zehava Galonová na Facebooku reagovala, že Arielov návrh je v rozpore so "základnou morálkou", a zavtipkovala, že nadišiel čas nájsť nejakú krajinu pripravenú poskytnúť útočisko ministrovi Arielovi. Izraelskí ochrancovia práv zvierat ministrov návrh odsúdili.


by Doron Keshet l Nov 4, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
4 Reponses to „Budú potrebovať psy a mačky pasy? “

gewitter says:

Nov 25, 2015 9:02 AM

Typický príklad bigotnej náboženskej vyšinutosti. Mačky a psi migranti, nech ich pošle do Nemecka, príjmu ich s otvorenou náručou.

Robert says:

Nov 6, 2015 11:30 AM

gewitter, tá polnočná sexy cica ťa príde súdiť, asi budeš iba jedna myšička - jednohubka pre ňu :)

Robert says:

Nov 5, 2015 9:06 PM

gewitter, čierna cica Lucia ti odkazuje, že ťa navštívi 13.Decembra, jej polnočné tajomstvo iba pre teba ... https://www.youtube.com/watch?v=dnqKun3g4r0 :)

Robert says:

Nov 4, 2015 4:37 PM

https://www.youtube.com/watch?v=OAUtiqYDhEc :)

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or