SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Budú potrebovať psy a mačky pasy?

Budú potrebovať psy a mačky pasy?

Rozhorčenie a výsmech si vyslúžil izraelský minister poľnohospodárstva, ktorý navrhol vyviezť do cudziny tisíce psov a mačiek túlajúcich sa v uliciach Izraela.

 

Návrh mal byť alternatívou k vládou financovaným sterilizačným programom. Izraelský denník Jediot Achronot zverejnil list ministra poľnohospodárstva Uriho Ariela kolegovi z vlády, v ktorom navrhuje "využiť rozpočet na prevoz túlavých psov a mačiek jedného pohlavia (všetkých samcov alebo všetkých samíc) do inej krajiny, ktorá bude súhlasiť s ich prijatím". V liste sa odvoláva na židovský zákon zakazujúci krutosť voči zvieratám a tiež na biblické prikázanie "množiť sa", ktorými zdôvodňuje, prečo je proti sterilizácii túlavých zvierat.


Ariel je členom náboženskej strany Židovský domov. Hovorca ministra informoval, že po konzultáciách na ministerstve poľnohospodárstva návrh zamietli. Opozičná poslankyňa Cipi Livniová zverejnila na svojej stránke na Facebooku snímku, na ktorej sa hrá s čiernobielou mačkou. "V žiadnom prípade nebudem vybavovať pre tú malú zahraničný pas," napísala pod fotografiu.


Šéfka opozičnej ľavicovej strany Merec Zehava Galonová na Facebooku reagovala, že Arielov návrh je v rozpore so "základnou morálkou", a zavtipkovala, že nadišiel čas nájsť nejakú krajinu pripravenú poskytnúť útočisko ministrovi Arielovi. Izraelskí ochrancovia práv zvierat ministrov návrh odsúdili.


Doron Keshet l Nov 4, 2015 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
4 reakcie pre „Budú potrebovať psy a mačky pasy? “

gewitter napísal(a):

Nov 25, 2015 09:02

Typický príklad bigotnej náboženskej vyšinutosti. Mačky a psi migranti, nech ich pošle do Nemecka, príjmu ich s otvorenou náručou.

Robert napísal(a):

Nov 6, 2015 11:30

gewitter, tá polnočná sexy cica ťa príde súdiť, asi budeš iba jedna myšička - jednohubka pre ňu :)

Robert napísal(a):

Nov 5, 2015 21:06

gewitter, čierna cica Lucia ti odkazuje, že ťa navštívi 13.Decembra, jej polnočné tajomstvo iba pre teba ... https://www.youtube.com/watch?v=dnqKun3g4r0 :)

Robert napísal(a):

Nov 4, 2015 16:37

https://www.youtube.com/watch?v=OAUtiqYDhEc :)

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo