SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Brad Pitt si kúpil nacistický motocykel

Brad Pitt si kúpil nacistický motocykel

Herec uviedol, že pre artefakty z druhej svetovej vojny sa nadchol už počas nakrúcania filmu „Nehanební bastardi“.

 

Trojnásobný nominant na cenu Americkej filmovej akadémie sa stal majiteľom motorky z roku 1942, ktorú nacisti používali pri prieskumných misiách. Za motorku zaplatil jej pôvodnému majiteľovi takmer štyristotisíc dolárov. Stroj, na ktorom nacisti brázdili kopce najväčšieho gréckeho ostrova Kréta na konci druhej svetovej vojny, získal na aukcii historických predmetov. Celkovo sa na svete zachovalo len 500 kusov tohto typu motorky.

 

„Aj samotné súčiastky sú neuveriteľne drahé, pokiaľ sú pôvodné,“ vysvetlil známemu hercovi bývalý majiteľ motorky. „Na tejto konkrétnej motorke som musel vymeniť jednu kovovú súčasť a len tá ma vyšla na viac než dvetisíc dolárov.“ Po stvárnení amerického poručíka, ktorý sa vyžíva v čo najbrutálnejšom zabíjaní nacistov, si Pitt zahral v ďalšom filme s tematikou druhej svetovej vojny, „Železné srdce“.

 

Ten sa dostal do kín minulý rok a pri jeho natáčaní režisér využil veľké množstvo autentických uniforiem, zbraní a vozidiel, medzi inými aj posledný funkčný model nacistického tanku Tiger, ktorý filmovému štábu zapožičalo múzeum v anglickom Bovingtone. Už v období prípravy filmu sa stal Brad Pitt nadšencom historickej vojenskej techniky a zjavne sa mu motorka „spojeneckých chlapcov“ nezdala dosť dobrá, keď sa rozhodol pre tú nacistickú.


by Peter Godovic l Sep 29, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „Brad Pitt si kúpil nacistický motocykel“

Robert says:

Sep 30, 2015 5:45 PM

nemecké jednotky mali v obľube perfektné americké vozidlá jeep willis , tak každý spravil niečo aj perfektné na poli techniky, či už motorku alebo autiak :)

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or