SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Bez mobilu ale zato s obrovskou zľavou

Bez mobilu ale zato s obrovskou zľavou

Majiteľ reštaurácie Jawdat Ibrahim desiatky rokov propaguje spolužitie Židov a Arabov v Izraeli. Teraz sa ale pokúsil zaujať zákazníkov inak.

 

Každý, kto v jeho reštaurácii vypne mobil, dostane 50% zľavu. "Čosi mením. Možno maličkosť, ale možno práve táto maličkosť zvýši kultúru stolovania,“ verí Ibrahim. Populárna Ibrahimova reštaurácia Abu Goš sa nazýva podľa jeho rodného mesta. Nájdeme ju asi šesť míľ od Jeruzalema.

 

Najskôr sa pokúšal odoberať zákazníkom mobily pri vstupných dverách. Trápilo ho totiž, keď pozoroval mĺkve skupinky priateľov alebo páry ako zakaždým iba hľadia do displejov. Odoberanie mobilov sa ukázalo ako nepraktické a tak sa rozhodol pre zľavu.

 

 

Technológia je skvelá vec. Ale hodinku počká, hlavne keď stolujeme s priateľmi, s rodinou, keď sa radujeme z dobrého jedla a príjemnej spoločnosti.“ Ibrahim dodáva „Veď koľkí  ľudia si len tak sadnú a nemajú potešenie ani z jedla ani zo spoločnosti.“ Ibrahimovo výnimočné postavenie mu neobvykle veľkú zľavu umožňuje. V osemdesiatych rokoch žil v USA v štáte Illinois a v tamojšej lotérii vyhral 23 miliónov dolárov.

 

Koniec koncov sa ukazuje, že zľava biznisu až tak neškodí, Ibrahim totiž získal množstvo nových zákazníkov. Potvrdil, že od začiatku akcie fakticky každý návštevník reštaurácie ponuku využil. Podľa Ibrahima „ľudia prichádzajú z Jeruzalema, prichádzajú z Tel Avivu. Spoločné majú všetci jedno: keď jem, mobil mi vôbec neprospieva.“


by Doron Keshet l Nov 25, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or