SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Bar Rafaeli chce preč z videa Pink Floyd

Bar Rafaeli chce preč z videa Pink Floyd

Izraelská modelka Bar Refaeli požiadala bývalého kapelníka Pink Floyd Rogera Watersa, zástancu bojkotu voči Izraelu, aby z videí, ktoré premieta na koncertoch vymazal jej atraktívne zábery.

 

Modelka vyhlásila, že ak Waters presadzuje kultúrny bojkot židovského štátu, týka sa to aj jej konkrétne. Refaeli (@BarRefaeli) na Twitteri po hebrejsky napísala svojim 500 000 fanúšikom: „Roger Waters, odstráňte ma z videí na vašich koncertoch. Ak ste sa dali na bojkot, tak so všetkým, čo k tomu patrí.“ Waters nedávno vyvolal hnev a roztrpčenie židovskej komunity vypúšťaním balóna na svojich vystúpeniach v podobe prasaťa s Dávidovou hviezdou. Hudobník formálne vyzval priaznivcov a kolegov hudobníkov, aby sa pridali k hnutiu za bojkot a sankcie voči Izraelu. (O tomto incidente sme v DELETe písali TU!)

 

Námestník Strediska Simona Wiesenthala rabín Abraham Cooper v rozhovore pre Algemeiner vyjadril údiv nad Watersovou výzvou práve v čase, keď v Egypte, Sýrii, Iraku a v Libanone zabila tamojšia politická situácia minimálne 1 700 ľudí, pričom sa súčasne konajú Američanmi sprostredkované mierové rozhovory: „Skutočnosť, že Roger Waters vyzýva na bojkot  proti Izraelu akurát, keď Izraelci a Palestínci spoločne rokujú, potvrdzuje jeho úplné odtrhnutie od reality a skôr zrejme nezáujem dokonca aj o aktuálne titulky v novinách. Určite však potvrdzuje bytostnú predpojatosť, dovolím si povedať – nenávisť.“

 

Medzi priaznivcov, ktorí na Twitteri preposielali vyhlásenie modelky, patria napríklad generálny konzul Izraela v Bostone Shai Bazak (@BazakShai) a oficiálny nemecký fanklub Evy Longoria (@EvaLongoriaGER) s vyjadrením „Rozumiem!“ Samotná modelka očividne svoj názor na Watersa zmenila. Pred dvomi rokmi v júli 2011 totiž navštívila koncert Pink Floyd v Paríži a jej zábery na videu ju nesmierne vzrušili a dojali. Na Twitteri vtedy napísala: „Šialené...Bola som v Paríži na Rogerovi Watersovi a videla som sa na plátne!!! Rešpekt!!! Som poctená.“ Dnes je po všetkej pocte aj dojatí.


by Zuzana Szatmáry l Aug 26, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „Bar Rafaeli chce preč z videa Pink Floyd“

Ervin Rybár says:

Aug 26, 2013 9:01 AM

Opravte prosím priezvisko Bar Refaeli v názve článku. Takisto ten dátum Jan 1, 1970. Článok je síce v sekcii humor, ale určite nebol napísaný po Silvestri roku 1969.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or