SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Americká hviezda pri Múre nárekov

Americká hviezda pri Múre nárekov

K Múru nárekov v Jeruzaleme prichádzajú milióny ľudí. A niekedy príde B-ha poprosiť o zázrak aj celebrita. Skúste si tipnúť, kto je na titulnej fotografii.

 

 

Podľa Tóry je Západný múr brána do nebies. Veriaci a nielen Židia majú pocit, že sú k B-hu bližšie a tak do kamennej steny vkladajú papieriky so želaniami. A výnimkou nebol ani Allan Pineda Lindo zo svetoznámej hudobnej skupiny Black Eyed Peas.Niektorí z vás ho možno poznajú pod prezývkou apl.de.ap

 

Zastavil sa pri Múre a medzi kamene vložil lístok. Napriek tomu, že pokrývka hlavy je bez ohľadu na náboženstvo na tomto posvätnom mieste povinná. Jemu prehrešok ospravedlníme. Allan by s kipou vyzeral trocha komicky. Hudobnú hviezdu si všimol okoloidúci, ktorý pohotovo zareagoval a speváka si odfotil.

 

Ten neskôr na svojom facebookovom profil zvrejnil status: "B-h je môj partner v hudbe. Milujem jeho srdce, gesto bytia pri Západnej stene".  Pripomeňme, že celé okolie Múru nárekov sa považuje za najsvätajšie miesto v judaizme, no rovnaký význam má aj pre moslimov a kresťanov.

 

 

Po upozrnení si apl.de.ap kipu na hlavu nasadil. A musíme skonštatovať, že trocha komicky skutočne pôsobil. Spevák a DJ prišiel do Izraela odprezentovať svoj sólový projekt. Ako to dopadlo, zistíme čoskoro.


Papara_Jew l Aug 17, 2012 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
4 reakcie pre „Americká hviezda pri Múre nárekov“

Robert napísal(a):

Aug 20, 2012 22:37

no ked pojdes do izraela tak sa opytaj nejakeho ortodoxneho, uvidis co ti na to povie, a co povies ty potom :))))) len sa nauc aspon zaklady sebeobrany, to ti radim :))

gewitter napísal(a):

Aug 20, 2012 16:25

Viem, že hebrejčina nepoužíva samohlásky, ale toto snáď malo byť po slovensky... napokon, odkedy má Boh v hebrejčine rovnaký názov ? Určite ani v jidiš, atp.

Robert napísal(a):

Aug 20, 2012 15:40

B-H bez samohlasky, hebrejcina povodne nemala samohlasky, v hebrejcine sa vacsinou pise v spoluhlaskach, dnes su tam aj to O tusim, ale taka cista je bez nich tusim .. aj arabcina, ale koranska - to je spisovna, ma iba tri spoluhlasky A.I.U a dost, ekvivalenty maju aj O atd..

gewitter napísal(a):

Aug 19, 2012 23:54

B-h ... to je akože čo za výraz ?

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo