SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Why Hollywood suffered Mel Gibson’s anti – semitsm for so long?

Why Hollywood suffered Mel Gibson’s anti – semitsm for so long?

When few years ago, after one drunken episode of Mel Gibson, it become known that this beloved actor is an anti-semitist, many people and film fans all over the world were shocked.

 

Not so many people were surprised in Hollywood. There had been behind-the-scenes rumours about Gibson’s hatred towards Jews for quite some time and for some odd reason it was silently tolerated.

 

Why was Hollywood deaf and blind to all Gibson’s evident expressions? Why nobody cared that Gibson advocates the theories of his father Hutton Gibson, who is a well-known Holocaust denier? Rabbi David Wolpe presents an interesting explanation in his article for the Huffington portal: “How is it possible that Gibson’s carrier did not end at the time, when it was apparent that he hates Jews? Why wasn’t it enough when he stated for New Yorker, that Hollywood is controlled by Jews? Or when he produced a movie full of anti-semitic stereotypes, which would please Der Sturmer himself? Or when he asked a traffic policeman, whether he is a Jew? Does it mean that anti-semitism is a lesser crime than the abuse of a partner?” David Wolpe hinted at the fact, that Hollywood rejected Gibson only after his partner Oksana Griborieva accused Gibson of physical and psychical abuse. Wolpe further thinks that all those things were tolerated by the Jews in Hollywood, so that they are not accused of hypersensitivity.

 

Some weeks ago Winona Ryder talked about Gibson’s long-time anti-semitism, and by this she proved that not all Jews in Hollywood are shy to talk about this topic. In an interview for the GQ magazine she mentioned an unpleasant experience from 15 years ago, when she was named by Gibson as “oven dodger” during one Hollywood party. This anti-semitic term is too abusive and too hard to translate exactly into the Slovak language. The reader may get a very good picture about the level of this Gibson’s invective, if we say that “oven” means cooking stove and the verb “dodge” means to avoid or jump away. Winona states in the interview, that she mentioned this offensive story to the people in Hollywood and no one took her seriously.

 

A letter, rumoured to be written to Mel Gibson by Steve Spielberg after Gibson’s hatred toward Jews became public in 2006, is circulating the Internet for a quite a long time. Later, it was proven to be a forgery – the famous director has never written an open letter to Mel Gibson. But more than one thought in this false “Spielberg letter”, no matter who has written it, is worth mentioning. For example: “Mr. Gibson, you have spitted at the graves of the Goldwyns, Warners, Mayers, Cohns, Fox, Thalbergs, Selznicks, Zukors and thousands of other Jews, dead or alive, who made your shady carrier possible.”

 

The carrier of once so reputable and respected actor Gibson is today, after all of those shocking revelations from his private life, at a very low point. It is a big question, what would this man has to do, so that his colleagues would forgive him and “take him back”. But still bigger question is why Hollywood tolerated his open hatred toward Jews for such a long time.


by Lucia Kollárová l Jan 8, 2011 12:00 AM l Print l
Click here to print.
15 Reponses to „Why Hollywood suffered Mel Gibson’s anti – semitsm for so long?“

Aminadav says:

Aug 23, 2011 2:53 PM

Invisible, podla mna to vobec nie je o tom ci je sloboda slova alebo nie. Urazky sa maju nechat stranou.
Seneca, zavist je velka bolest ktoru citime keď niekto iný má veci, vlastnosti alebo postavenie, ktoré my nemáme.

Trubiroch says:

Jul 25, 2011 7:39 PM

Brutálny vtip. že herec Mel Gibson.Fušer na pohľadanie. Nech si otvotí farmu na pestovanie kalerábov. To mu pôjde lepšie.

LuciaM says:

Jul 24, 2011 11:52 PM

To fakt nemate nic lepsie ako osocovať Mela Gibsona. Ten jeho takto je fakt trhly to je pravda, ale on niekedy obhajoval jeho teorie? A ze Hollywood kontroluju zidia? Vsak to je pravda. Nabuduce nech Delet neprinesie zoznam 10 najsexi hollywoodskych zidoviek ale 100 najvplyvnejsich ludi v Hollywoode. To by v tom bol cert aby ho netvorili zo 75 % židovskí bohaci.
Tym filmom asi mysleli Umucenie Krista. No ked jeho zidia vydali na smrt ako burica tak to neslo bez nasilia, preklinania a asi padlo aj pamatne Jeho krv na nas a jeho deti! Budme realisti.
A spytat sa ste Zid je snad trestne? Naco je dobre vytahovat stare historky? Winonka si tu spomina jedno slovka kedysi po piatej runde pred 10-tymi rokmi.
A hlavna otazka: To vam stoji za kazdu blbost sa natahovat. Co sa taka Slovakov - tých nazyvali marha, butatoti, Slovensko Felvidkom, doteraz si renomovani anglosaski historici robia vtipy ci to SNP bolo alebo nebolo ked trvalo mesiac. Nie je to spravodlive, nie je to slusne ale tak to chodi.

invisible says:

May 10, 2011 5:11 AM

Je smutne, ze ked niekto nadava na zidov, je okamzite nazyvany antisemitom a hned ho zrusia, odsudia, verejne sa nad nim pohorsuju, nazyvaju rasistom... Tomu hovorim sloboda slova... bravoooo
Mam semitske korene, ale ako zidia jednaju s jednotlivymi ludmi a narodmi, ako ich neustale zastrasuju, ako obmedzuju ich slobodu vyjadrenia a prejavu, je mi z vas ZLE.. mali by ste sa nad sebou zamysliet, co ste jedini na svete??? Inym sa deju ovela horsie krivdy nez vam. Prestante sa uz konecne lutovat a nechajte druhych zit!
Seneca: vidim, ze teba mazu skoro pri kazdom clanku, to je demokracia, co? ha ha ha

realista says:

May 8, 2011 4:32 PM

Lucka, a čo je tom zločinné že povedal židia ovládajú Hollywood? Ve ď ty to v svojom článku potvrdzuješ. Ak je to pravda čo je na tom hriešne? Veď samí židia natočili takého Borata. To nie je antisemitské? židovský humor je dobrý a nemali by ste preň strácať zmysel. Bola by to škoda.

Maroš Fečko says:

Mar 24, 2011 8:10 AM

Nuž čo môžem dodať? Hádam len toľko: ,,Strom poznáš po ovocí, lebo dobrý stom nemôže rodiť zlé ovocie a ani trnie nezrodí dobré ovocie." To isté platí aj pre pána Gibsona.

Michal Hulman says:

Feb 8, 2011 3:41 PM

Nenávisť je hrozná emócia ktorá tkvie v každom človeku .Spochybňovať hrôzu a utrpenie fašizmu je naprosto iracionálne .Ja ako človek ktorý je bombardovaný názormi všetkého typu od a po z som sa rozhodol zistiť na vlastnej koži aký židia sú .Určite rozumiem židom aká strašná rana to je čo história priniesla .Nacizmus zastrašoval zabíjal ničil a znevažoval židov .Ako každá história ktorá je zabudnutá alebo spochybňovaná je odkázaná na zopakovanie .Otázkou je či reštrikcie pravidlá a postupy židov vo svete plnom nenávisti niesu tým istým ako to čoho sa stali obeťou .Lebo je pravdou že národ ktorý zabudne na svoju minulosť je odkázaný prežiť ju znova .Ale postupom času nadobúdam presvedčenie že postupy svetových židovských komunít sa stávajú sami tým čoho sa stali obeťou .Pri našej spoločnej ceste si treba dávať pozor aby sme si zachovali tvár .Napríklad názor len mierne odlišný od všeobecne zaužívaného názora je automaticky považovaný za zločin .Sloboda ducha človeka sloboda názorov je nekonečná a každý jednotlivec na celom svete má právo vyjadrovať svoj názor kým niekomu neublíži .Bohužiaľ stávam sa svedkom aj toho ako sú ľudia atakovaný pre mierne odlišný názor spájaní okamžite z netvorom a treba tých ľudí zavrieť a odsúdiť .nepripomína vám to niečo Nenašla židovská komunita v sebe časť zo svojho hlavného nepriateľa ??Nestávame sa tým čoho sme sa stali obeťou ?? Je každý nesúhlas útokom ?? alebo len ´další názor ktorý treba tolerovať ??? To je otázka ktorú sa chcem a mám potrebu opýtať židovskej komunity s naprosto čistým názorom ktorý som zbavil nenávisti a rozhodol som sa ja sám na vlastnú päsť zistiť pravdu . Za odpoveď vopred ďakujem všetkým zúčastneným s pozdravom Michal

gewitter says:

Jan 20, 2011 3:58 PM

Primitívny antisemitizmus je rozhodne jeden z najhorších javov v spoločnosti.

Robert says:

Jan 20, 2011 2:44 PM

Kazdy fanatizmus je zly, z kazdej strany.

gewitter says:

Jan 16, 2011 4:28 PM

Ti náhodou nešibe ? Ako si dovolíš vypisovať tu také špinavosti ty odpad ?

Page 1 of 2 1 2 »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or